Thomas Burlon /DE + Bernd Trasberger /DE + BE

Loď nepatří jen Theseovi

První událost nového cyklu přednášek o architektuře Konečně! představí netradiční dialog německého architekta Thomase Burlona s německo-belgickým umělcem Berndem Trasbergerem. Večer s názvem Loď nepatří jen Theseovi se zaměří na téma kolektivního autorství.  

Thomas Burlon (Schneider Oelsen)

Thomas Burlon byl od roku 2009 partnerem dnes již neexistujícího, zato během své existence velmi progresivního, berlínského architektonického studia Brandlhuber+Emde, Burlon. Mezi jejich nejvýznamnější práce patří radikální přestavba industriálního objektu Antivilla nedaleko Berlína, která na první pohled zaujme odhalenou betonovou fasádou a konceptem vybouraných otvorů místo klasických oken. Přímo v Berlíně navrhli budovu na ulici Brunnenstrasse, která slouží jako byty, galerie a byla sídlem jejich tehdejší kanceláře nebo přeměna brutalistního kostela St. Agnes na König galerii, za kterou obdrželi Architekturpreis Berlin. Thomas Burlon nyní působí ve svém studiu Schneider Oelsen.

Bernd Trasberger

Bernd Trasberger je německo-belgický vizuální umělec, jehož tvorba se zaměřuje převážně na architekturu, veřejný prostor a jejich úlohu ve společnosti. Ve svých dílech využívá či reprodukuje architektonické a designové artefakty, které následně modifikuje v kontextu jejich historického vývoje a společenského významu. V jednom ze svých prvních děl Am Neuen Wasserturm vytvořil průchozí zmenšeninu městské části Mönchengladbachu. Jeho frotáže náhrobků architektů (Tombs of Architects) vzdávájí hold například průkopníkovi modernismu Mies van der Rohovi.

02/03/2023
19:30
Technologické centrum UMPRUM – Mikulandská 5, Praha 1, 110 00
Koupit vstupenky (120 (studenti a senioři) / 140 Kč)
anglicky

DALŠÍ PŘEDNÁŠKY