Thomas Burlon /DE + Bernd Trasberger /DE + BE

Loď nepatří jen Theseovi

První událost nového cyklu přednášek o architektuře Konečně! představí netradiční dialog německého architekta Thomase Burlona s německo-belgickým umělcem Berndem Trasbergerem. Večer s názvem Loď nepatří jen Theseovi se zaměří na téma kolektivního autorství.  

Thomas Burlon (Schneider Oelsen)

Thomas Burlon byl od roku 2009 partnerem dnes již neexistujícího, zato během své existence velmi progresivního, berlínského architektonického studia Brandlhuber+Emde, Burlon. Mezi jejich nejvýznamnější práce patří radikální přestavba industriálního objektu Antivilla nedaleko Berlína, která na první pohled zaujme odhalenou betonovou fasádou a konceptem vybouraných otvorů místo klasických oken. Přímo v Berlíně navrhli budovu na ulici Brunnenstrasse, která slouží jako byty, galerie a byla sídlem jejich tehdejší kanceláře nebo přeměna brutalistního kostela St. Agnes na König galerii, za kterou obdrželi Architekturpreis Berlin. Thomas Burlon nyní působí ve svém studiu Schneider Oelsen.

Bernd Trasberger

Bernd Trasberger je německo-belgický vizuální umělec, jehož tvorba se zaměřuje převážně na architekturu, veřejný prostor a jejich úlohu ve společnosti. Ve svých dílech využívá či reprodukuje architektonické a designové artefakty, které následně modifikuje v kontextu jejich historického vývoje a společenského významu. V jednom ze svých prvních děl Am Neuen Wasserturm vytvořil průchozí zmenšeninu městské části Mönchengladbachu. Jeho frotáže náhrobků architektů (Tombs of Architects) vzdávájí hold například průkopníkovi modernismu Mies van der Rohovi.

02/03/2023
19:30
Technologické centrum UMPRUM – Mikulandská 5, Praha 1, 110 00
Koupit vstupenky (120 (studenti a senioři) / 140 Kč)
anglicky

Děkujeme všem našim partnerům a podporovatelům. Díky vám máme možnost realizovat naše projekty již od roku 2001.
Pořádá: Kruh z.s.
Pod záštitou: České komory architektů
Projekt podporují: Ministerstvo kultury ČR, Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy, Nadace české architektury, Městská část Praha 1, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
Hlavní partneři: FORBO FLOORING, mmcité a. s., LAUFEN CZ
Partneři:
SOMFY spol. s.r.o., ARCHICAD, PREFA Aluminiumprodukte s. r. o., SIPRAL a. s., Wiesner-Hager, MDA Praha s. r. o., BUILDING Shutter Systems s.r.o.
Design partner přednášek: Vitra Koncept, s.r.o.
Hlavní mediální partner Kruhu: Dolce Vita
Hlavní mediální partner přednášek: EARCH.cz
Mediální partneři: Architect+, ArtMap, Artyčok.tv, CZECHDESIGN, ELLE decoration, ERA21, informuji.cz, PROPAMÁTKY, Radio 1, Radio Wave, STAVBA, stavbaweb.cz
Souhlas se zpracováním osobních údajů
Z akce bude pořízena audiovizuální dokumentace (včetně fotografií). Účastí na akci uděluje účastník organizaci KRUH z. s. souhlas s pořízením a zveřejněním audiovizuálního záznamu a fotodokumentace své osoby, a to za účelem prezentace činnosti zapsaného spolku, a k dalšímu zpracování osobních údajů pro vlastní potřebu zapsaného spolku.

DALŠÍ PŘEDNÁŠKY