Ostatní aktivity

Architektura pro všechny
„Chceme spolu s architekty, dětmi, jejich rodiči i pedagogy objevovat architekturu jako obor, který nabízí širokou škálu inspirativních témat pro rozvoj kreativity, tvořivého vnímání a myšlení.“

Programy pro školy a školky s architekty

Programy pro školy a školky s architekty

Formát zážitkových vzdělávacích workshopů zprostředkovává mladší generaci současnou architekturu formou přímých setkání s jejími autory. Děti z mateřských škol a studenti základních a středních škol i gymnázií mají možnost vstoupit do nejnovějších architektonických realizací, seznámit se s hlavními myšlenkami stavby a prostor si aktivně zažít. Jednotlivé aktivity rozvíjí jejich uvažování o architektuře ve své komplexnosti. Programy vedou zkušení lektoři spolu s architekty.

Do projektu se zapojili:
arch. studia
Projektil, Skupina, DaM, Riofrio a Šrámková Architekti
Školy a školky
MŠ Lesníček, MŠ Byšice, Gymnázium na Zatlance, Gymnázium Jana Nerudy, Gymnázium PORG, MENSA gymnázium, ZUŠ Mšeno, ZUŠ Bajkalská

Workshopy si můžete objednat na emailu kruhos@gmail.com

 

Workshopy pro veřejnost

Workshopy pro veřejnost

Ve veřejném prostoru nebo přímo v budovách současné architektury

Naším cílem je expandovat z budov i přímo do veřejného prostoru. Prostřednictvím workshopů chceme vytvořit novou a smysluplnou platformu pro setkání s architekturou, které by oslovilo širokou veřejnost, protože věříme, že zájem o architekturu zvyšuje citlivost k prostředí kolem nás.

Lidé zažívají místo jinak, začínají přemýšlet o architektuře ve vztahu ke změněnému prostoru.
Workshopy se odehrávají přímo na veřejně přístupném místě s cílem oslovit účastníky konkrétní akce. Workshopy vedou architekti, umělci nebo zkušení lektoři, kteří mají více jak desetiletou praxi s takovýmto typem workshopů. Akce jsou interaktivní, zážitkové, pracují s dílčími tématy, které se v architektuře a urbanismu objevují. Využíváme prvky performance, street-artu, land-artu a site-specific.

Workshop je možné si u nás objednat.

Těšíme se na společnou spolupráci a rádi Vám poskytneme bližší informace, napište nám na e-mail kruhos@gmail.com.

Zážitkový workshop

Zážitkový workshop

Bydlíme tu spolu. V tomhle městě i na této planetě. Záleží nejen na nás, ale hlavně na našich dětech, jak to tu bude v budoucnosti vypadat.

Workshop nabízí dětem základní vhled do problematiky architektury, enviromentální kultury a estetiky lidského obydlí. Budeme si společně povídat, hrát si a stavět. Budeme stavby pozorovat a porovnávat se stavbami, které vytvořili současní architekti.

Proč lidé staví domy? Jak dům vypadá? Co z domu dělá domov? Vstupte s námi do prostoru, kde je všechno možné. Můžeme se proměnit na dům, okno nebo zeď. Vytvoříme svoje malé domy, úkryty pro neznámé obyvatele.
Děti zabydlí úplně neznámý prostor samy sebou i stavbami, které vytvoří na místech, které si samy vyberou. Během zabydlování budou pozorovat prostor ze všech stran a úhlů. Díky figurkám se do hry se dostane i změna měřítka… co bylo malé se změní na velké.

Cílem programu je zamyslet se spolu s dětmi nad základními principy architektury. Odpovědět si na otázku, proč v prostoru, kde žijeme, vytváříme stavby. Proč stavíme domy sami pro sebe. Zkusit definovat, co dům dělá domem a co z domu udělá náš domov. Poukázat na to, že architektura není jen „stavění“, ale má i na úplně základní rovině širší sociální kontexty, které vycházejí z empirické zkušenosti člověka v prostoru.

Workshop je možné objednat na kruhos@gmail.com

Ostatní

Ostatní

Kruh také uspořádal: Exkurze do Švýcarska, výstava Povolání: architekt[ka]