Roger Diener /CH

Květnová přednáška cyklu Konečně! s názvem Od města k detailu představí významného švýcarského architekta Rogera Dienera z ateliéru Diener & Diener Architekten.

Roger Diener (Diener & Diener)

Švýcarský architekt Roger Diener vystudoval prestižní fakultu architektury na ETH Curych, kde dodnes působí jako profesor. Zde spolu s architekty Jacquesem Herzogem, Marcelem Meiliem a Pierrem de Meuronem založil Studio Basel. Jako hostující profesor vyučoval mimo jiné na Harvardově univerzitě, vídeňské Škole architektury, v Amsterdamu na Academie van Bouwkunst nebo na Royal Danish Academy of Fine Arts v Kodani. Diener se dlouhodobě zajímá o rekonstrukce památek a je členem několika nadací a komisí, které se tomuto tématu věnují. V roce 1980 převzal vedení architektonické kanceláře svého otce Marcuse Dienera, kterou založil ve 40. letech.  Mezi hlavní realizace studia Diener & Diener Architekten patří např. dokončení východního křídla Přírodovědného muzea v Berlíně nebo švýcarská ambasáda tamtéž. Kancelář se dlouhodobě věnuje rezidenčním a administrativním projektům, veřejným budovám, urbanismu a rekonstrukcím historických domů převážně v Basileji.

04/05/2023
19:30
Kino Světozor – Vodičkova 791, 110 00 Nové Město
Koupit vstupenky (120 (studenti a senioři) / 140 Kč)
bude upřesněno

Děkujeme všem našim partnerům a podporovatelům. Díky vám máme možnost realizovat naše projekty již od roku 2001.
Pořádá: Kruh z.s.
Pod záštitou: České komory architektů
Projekt podporují: Ministerstvo kultury ČR, Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy, Státní fond kultury, Nadace české architektury, Pro Helvetia
Hlavní partneři: FORBO FLOORING, mmcité a. s., LAUFEN CZ
Partneři:
SOMFY spol. s.r.o., ARCHICAD, PREFA Aluminiumprodukte s. r. o., SIPRAL a. s., Wiesner-Hager, MDA Praha s. r. o., BUILDING Shutter Systems s.r.o.
Design partner přednášek: Vitra Koncept, s.r.o.
Hlavní mediální partner Kruhu: Dolce Vita
Hlavní mediální partner přednášek: EARCH.cz
Mediální partneři: Architect+, ArtMap, Artyčok.tv, CZECHDESIGN, ELLE decoration, ERA21, informuji.cz, PROPAMÁTKY, Radio 1, Radio Wave, STAVBA, stavbaweb.cz
Souhlas se zpracováním osobních údajů
Z akce bude pořízena audiovizuální dokumentace (včetně fotografií). Účastí na akci uděluje účastník organizaci KRUH z. s. souhlas s pořízením a zveřejněním audiovizuálního záznamu a fotodokumentace své osoby, a to za účelem prezentace činnosti zapsaného spolku, a k dalšímu zpracování osobních údajů pro vlastní potřebu zapsaného spolku.

DALŠÍ PŘEDNÁŠKY