Michelle Delk, Snøhetta /NO, USA

Květnová přednáška Michelle Delk z ateliéru Snøhetta se uskuteční v Praze i v Brně. Americká krajinářská architektka bude představena v Brně ve vile Tugendhat v pátek 3. května 2024.

V přednášce s názvem Za hranicemi Michelle Delk prozkoumá téma krajiny a lidských interakcí s ní. Bude hovořit o rozmanitosti krajiny, zahrnující divočinu i městské prostory, a o nutnosti péče o životní prostředí. Ukáže, jak ve studiu Snøhetta hledají nové možnosti přesahující běžné tvůrčí hranice, s důrazem na adaptivní opětovné využití prostoru s ohledem na sociální a kulturní aspekty. Na základě spojení architektury a krajinářské architektury nám představí, jak je princip adaptivního opětovného využití zakořeněný v jádru jejich projektů.

Přednáška proběhne v anglickém jazyce.

Michelle Delk je partnerkou a vedoucí krajinářskou architektkou ve slavném norském studiu Snøhetta, které se vyznačuje kombinací environmentální a kulturní citlivosti. Mezi jejich známé realizace patří Bibliotheca Alexandria nebo nová budova Opery v Oslu. Práce Michelle, sídlící v New Yorku, je transdisciplinární. Jednoduchými návrhy vytváří místa, která posilují vztahy mezi lidmi a jejich prostředím. Je aktivní členkou správní rady Urban Design Forum v New Yorku a členkou rady The Cultural Landscape Foundation. Přednáší na konferencích a univerzitách po celém světě.

03/05/2024
19:00
Vila Tugendhat Černopolní 45 613 00 Brno

Pořádá: Kruh z.s.

Pod záštitou: České komory architektů, Velvyslanectví USA

Projekt podporují: Ministerstvo kultury ČR, hlavní město Praha, Státní fond kultury, Nadace české architektury, Pro Helvetia, Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, Centrum architektury a městského plánování

Hlavní partneři: mmcité a. s., FORBO FLOORING, Laufen CZ

Partneři: ARCHICAD, SOMFY spol. s.r.o., PREFA Aluminiumprodukte s. r. o., Wiesner-Hager, SIPRAL a. s., MDA Praha s. r. o., SUYS Czechia s.r.o.

Design partner přednášek: Vitra Koncept, s.r.o.

Hlavní mediální partner přednášek: EARCH.cz, Dolce Vita

Mediální partneři: Architect+, ArtMap, Artyčok.tv, ASB, CZECHDESIGN, ELLE decoration, Do parku, ERA21, informuji.cz, PROPAMÁTKY, Radio 1, Radio Wave, STAVBA, stavbaweb.cz

DALŠÍ PŘEDNÁŠKY