Kamiel Klaasse /NL a Adam Gebrian /CZ

Prodej vstupenek bude zveřejněn později

Kamiel Klaasse

Klaasse absolvoval TU Delft v roce 1995 a v roce 1997 založil společně s Walterem van Dijkem, Pieterem Bannenbergem a Markem Linnemannem kancelář NL Architects. Upozornili na sebe studentským projektem domu Carstadt naplňujícím městský život i funkci parkování. Dnes má ateliér mezinárodní složení, čítá kolem 25 členů a těší se pověsti jedné z nejinovativnějších kanceláří. Projekty z dílny NL s vtipem a zároveň citlivě řeší problémy nejen architektury samotné, ale i městského života, bydlení či nezvyklého využívání energetických zdrojů. Vzbudili široký zájem například soutěžním návrhem na Taipei Performing Arts Center na Taiwanu (2009) či vítězným projektem Multi Mill (2010) na plovoucí kulturní centrum pro přístaviště v Amsterdamu. Mezi známé projekty patří Basketbar v Utrechtu, renovace Cinecenter v Amsterdamu a NL Lounge na bienále v Benátkách.

 

01/12/2022
19:30
CAMP Praha
Koupit vstupenky (bude upřesněno)
anglicky, netlumočeno
Děkujeme všem našim partnerům a podporovatelům. Díky vám máme možnost realizovat naše projekty již od roku 2001.
Pořádá: Kruh z.s.
Pod záštitou: České komory architektů
Projekt podporují: Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Státní fond kultury, Nadace české architektury, Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy, Městská část Praha 1, CAMP, Velvyslanectví Nizozemského království
Hlavní partneři: FORBO FLOORING, mmcité a. s., LAUFEN CZ, SOMFY spol. s.r.o.
Design partner přednášek: Vitra Koncept, s.r.o.
Partneři: ARCHICAD, PREFA Aluminiumprodukte s. r. o., SIPRAL a. s., Wiesner-Hager, MDA Praha s. r. o., BUILDING Shutter Systems s.r.o.
Hlavní mediální partner Kruhu: Dolce Vita
Hlavní mediální partner přednášek: EARCH.cz
Mediální partneři: Architect+, ArtMap, Artyčok.tv, CZECHDESIGN, ELLE decoration, ERA21, informuji.cz, PROPAMÁTKY, Radio 1, Radio Wave, STAVBA, stavbaweb.cz
Souhlas se zpracováním osobních údajů
Z akce bude pořízena audiovizuální dokumentace (včetně fotografií). Účastí na akci uděluje účastník organizaci KRUH z. s. souhlas s pořízením a zveřejněním audiovizuálního záznamu a fotodokumentace své osoby, a to za účelem prezentace činnosti zapsaného spolku, a k dalšímu zpracování osobních údajů pro vlastní potřebu zapsaného spolku.