Jürg Conzett /CH

Jürg Conzett (​​Conzett, Bronzini, Gartmann AG)

Jürg Conzett je švýcarský stavební inženýr známý převážně navrhováním mostů a lávek. Po studiích na ETH Zurich a práci pro architekta Petera Zumthora spoluzaložil v roce 1998 kancelář stavebního inženýrství Conzett, Bronzini, Gartmann AG. Jejich nejznámější realizací je série tří lávek pro pěší nacházející se na stezce Veia Traversina na Viamale ve Švýcarsku. Ačkoli mnoho Conzettových děl je ve Švýcarsku, navrhl řadu mostů i v zahraničí. Jeden most přes kanál Coupure v Bruggách postavený v roce 2002 byl na jeho počest dokonce pojmenován Conzettbrug (holandsky: Conzettův most). Conzettt, Bronzini, Gartmann AG spolupracuje na stavebních projektech s architekty a dalšími stavebními profesionály. Jedním z takových projektů je kaple sv. Benedikta v Sumvitgu, kterou realizoval s Jürgem Buchlim podle návrhu architekta Petera Zumthora. Dalším pozoruhodným projektem je Mehrzweckhalle Vrin – víceúčelová hala postavená ve Vrinu v roce 1995 a navržená ve spolupráci s architektem Gionem A. Caminadou nebo budova školy v Gronu navržená spolu s architektem Raphaelem Zuberem.

07/12/2023
19:30
Kino Světozor – Vodičkova 791, 110 00 Nové Město
Koupit vstupenky (130 (studenti a senioři) / 150 Kč)
anglicky

Děkujeme všem našim partnerům a podporovatelům. Díky vám máme možnost realizovat naše projekty již od roku 2001.
Pořádá: Kruh z.s.
Pod záštitou: České komory architektů
Projekt podporují: Ministerstvo kultury ČR, hlavní město Praha, Městská část Praha 1, Státní fond kultury, Nadace české architektury, Pro Helvetia
Hlavní partneři: FORBO FLOORING, mmcité a. s., M&T 1997, a.s.
Partneři:
SOMFY spol. s.r.o., ARCHICAD, PREFA Aluminiumprodukte s. r. o., SIPRAL a. s., Wiesner-Hager, MDA Praha s. r. o., BUILDING Shutter Systems s.r.o.
Design partner přednášek: Vitra Koncept, s.r.o., Atelier Manuall
Hlavní mediální partner Kruhu: Dolce Vita
Hlavní mediální partner přednášek: EARCH.cz
Mediální partneři: Architect+, ArtMap, Artyčok.tv, CZECHDESIGN, ELLE decoration, ERA21, informuji.cz, PROPAMÁTKY, Radio 1, Radio Wave, STAVBA, stavbaweb.cz
Souhlas se zpracováním osobních údajů
Z akce bude pořízena audiovizuální dokumentace (včetně fotografií). Účastí na akci uděluje účastník organizaci KRUH z. s. souhlas s pořízením a zveřejněním audiovizuálního záznamu a fotodokumentace své osoby, a to za účelem prezentace činnosti zapsaného spolku, a k dalšímu zpracování osobních údajů pro vlastní potřebu zapsaného spolku.

DALŠÍ PŘEDNÁŠKY