ONLINE: Anupama Kundoo /IND a Eike Roswag-Klinge/DE

Omlouváme se, ale z důvodu stále se měnících restrikcí a pravidel proběhne dialog Anupamy Kundoo a Eike Roswag-Klingeho nakonec pouze v online podobě. Přednáška bude streamovaná ve čtvrtek 3. června od 19.30 na facebookové stránky spolku Kruh a CAMP.
Děkujeme za pochopení a těšíme se, že se k nám připojíte!

 

 

Proměna vnímání materiality ve věku klimatických změn

Anupama Kundoo bude diskutovat s Eike Roswag-Klingem o potenciálu architektury při řešení složitého křížení několika aspektů, jako jsou urbanizace, lidé, technologie, zdroje a životní prostředí, v kontextu narůstajících problémů s dostupností. Architektonická kancelář Anupamy Kundoo, která je výsledkem jejího hledání znalostí, jak vhodně stavět, považuje projekty za příležitosti k budování vědomostí. Architektura je výsledkem stavebních procesů a je třeba investovat do ní čas navzdory pocitu naléhavosti vyvolaného rychlou urbanizací.

Anupama Kundoo

Anupama Kundoo vystudovala univerzitu v Bombaji v roce 1989 a doktorský titul získala na TU v Berlíně v roce 2008. Její výzkumně orientovaná praxe vytváří architekturu zaměřenou na lidi na základě prostorového a materiálového výzkumu s nízkým dopadem na životní prostředí, přičemž je sociálně-ekonomicky prospěšná. Její práce jsou v současné době vystavovány na samostatné výstavě „Taking Time“ v Louisiana Museum of Modern Art v Dánsku. Vyučovala architekturu a městský management na různých mezinárodních univerzitách a posilovala své odborné znalosti v oblasti rychlé urbanizace a rozvoji klimatu. Na jaře 2020 byla hostující profesorkou Davenport na Yale University. V současné době působí jako profesorka na Postupimské škole architektury v Německu.

Eike Roswag-Klinge

Eike Roswag-Klinge je jedním z iniciátorů a ředitelů ZRS Architekten Ingenieure Berlin, která byla založena v roce 2003. Od roku 2017 je předsedou laboratoře Natural Building Lab na Technische Universität Berlin. Již více než 20 let zkoumá adaptibilitu architektury v různých klimatických pásmech, což je základem pro jeho výukové, konstrukční a stavební projekty. Jeho projekty ukazují velkou rozmanitost od škol z hlíny a bambusu na jihu, přes projekt rehabilitace dědictví na Středním východě a v Evropě až po bydlení, výrobní budovy a školy ze dřeva, zeminy a přírodních vláken v Evropě. Jeho výzkum se zaměřuje na klima a kulturní adaptivní architekturu se zvláštním důrazem na low-tech stavební systémy. Projekty, na kterých pracoval, byly oceněny Aga Khan Award 2007, KAIROS Europäischer Kulturpreis 2015, Holcim Award 2011, Gold in Asia Pacific a další.

03/06/2021
19:30
CAMP Vyšehradská 51 Praha 2
V angličtině

Děkujeme všem našim partnerům a podporovatelům.
Díky vám máme možnost realizovat naše projekty již od roku 2001.

pořádá:
Kruh z.s.

pod záštitou:
České komory architektů

projekt podporují:
Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury, Nadace české architektury
Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy

hlavní partneři:
FORBO FLOORING, mmcité a. s., M&T, SOMFY spol. s r.o.

design partner přednášek:
Vitra Koncept, s.r.o.

partneři:
SIPRAL a. s., ARCHICAD, MDA Praha s. r. o., PREFA Aluminiumprodukte s. r. o.,
BUILDING Shutter Systems s.r.o. Wiesner-Hager

hlavní mediální partner Kruhu:
Dolce Vita

hlavní mediální partner přednášek:
EARCH.

mediální partneři:
Architect+, ArtMap, CZECHDESIGN, ERA21, informuji.cz, PROPAMÁTKY, Radio 1, Radio Wave, STAVBA, stavbaweb.cz

Souhlas se zpracováním osobních údajů
Z akce bude pořízena audiovizuální dokumentace (včetně fotografií). Účastí na akci uděluje účastník organizaci KRUH z. s. souhlas s pořízením a zveřejněním audiovizuálního záznamu a fotodokumentace své osoby, a to za účelem prezentace činnosti zapsaného spolku, a k dalšímu zpracování osobních údajů pro vlastní potřebu zapsaného spolku.

 

DALŠÍ PŘEDNÁŠKY