1. PŘEDNÁŠKA
Joliark /SWE

Joliark

Studio založené v roce 1972 ve Stockholmu se vyznačuje typickým severským přístupem k architektuře – klade důraz na ekologii budov a jejich funkční využití. Jednoduché a funkční stavby jsou plné světla a přírodních materiálů. Zakladatel ateliéru Per Johanson představí projekty bytových staveb a zdůrazní sociální i enviromentální aspekty udržitelného stavění.

03/12/2020
19:30
Sál Přítomnost Dům Radost nám. Winstona Churchilla 1800/2 Praha 3
Koupit vstupenky (100/120 CZK)
English friendly (bez tlumočení)

2. PŘEDNÁŠKA
Johansen Skovsted Arkitekter /DK

Johansen Skovsted Arkitekter

Dánská kancelář Johansen Skovsted Arkitekter byla založena dvěma architekty Sørenem Johansenem (b.1981) a Sebastianem Skovstedem (b.1982). Studio se sídlem v Kodani se snaží překlenout propast mezi současnými stavebními procesy a materiály a základními architektonickými hodnotami prostřednictvím syntézy nápadů, technik a výrobních metod. Kancelář pracuje s budováním dědictví i v chráněných přírodních prostředích a fyzických kontextech, které vyžadují citlivé reakce jak v architektuře, tak v krajině. Příkladem mohou být věž v Tipperne nebo konverze tří přečerpávacích stanic ve Skjernu.

03/12/2020
19:30
Sál Přítomnost Dům Radost nám. Winstona Churchilla 1800/2 Praha 3
Koupit vstupenky (100/120 CZK)
English friendly (bez tlumočení)
Děkujeme všem našim partnerům a podporovatelům.
Díky vám máme možnost realizovat naše projekty již od roku 2001.
pořádá:
Kruh z.s.
pod záštitou:
České komory architektů
projekt podporují:
Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Státní fond kultury, Nadace české architektury, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy
generální partner:
KOMA MODULAR s. r. o.
hlavní partneři:
FORBO FLOORING, mmcité1 a. s., M&T, VELUX
partneři:
SIPRAL a. s., MDA Praha s. r. o., PREFA Aluminiumprodukte s. r. o., SOMFY spol. s r.o.,
Wiesner-Hager, ARCHICAD, NOVATOP, Schüco s. r. o.
hlavní mediální partner:
EARCH.
mediální partneři:
Architect+, ArtMap, archiweb.cz, CZECHDESIGN, ERA21, informuji.cz, PROPAMÁTKY, Radio 1, Radio Wave, STAVBA, stavbaweb.cz
Souhlas se zpracováním osobních údajů
Z akce bude pořízena audiovizuální dokumentace (včetně fotografií). Účastí na akci uděluje účastník organizaci KRUH z. s. souhlas s pořízením a zveřejněním audiovizuálního záznamu a fotodokumentace své osoby, a to za účelem prezentace činnosti zapsaného spolku, a k dalšímu zpracování osobních údajů pro vlastní potřebu zapsaného spolku.

DALŠÍ PŘEDNÁŠKY